Pompy ciepła

Przygotowanie terenu pod pompy ciepła powietrze-woda lub pompy gruntowe. Doradztwo, usługi koparką, roboty ziemne i wykończeniowe.

Zadzwoń, aby otrzymać darmową wycenę

Pompy ciepła stanowią bardzo popularny sposób na ogrzewanie domu. Dzieli się ze względu na ich dolne źródło: może to być grunt, woda lub powietrze. Do montażu każdego rodzaju urządzenia należy jednak odpowiednio przygotować teren. Pompa ciepła powietrze-woda nie wymaga przeprowadzania robót ziemnych, ponieważ montaż jednostki zewnętrznej wykonuje się na powierzchni ziemi. Z kolei przy podłączeniu gruntowej pompy ciepła wszelkiego rodzaju wykopy czy odwierty są niezbędnym elementem prawidłowo wykonanej instalacji

Nasze przedsiębiorstwo pomaga właśnie w tej kwestii, ściśle współpracując z monterami wewnętrznych i zewnętrznych jednostek pomp ciepła. To, jakie rozwiązania zostaną wykorzystane, zależy między innymi od warunków panujących na danym terenie: jego wielkości, rodzaju gruntu, możliwych prac ziemnych i tym podobnych. W ramach świadczonych przez nas usług znajdują się prace ziemne również przy innych instalacjach: gazowych, wodno-kanalizacyjnych czy elektrycznych – możemy wykonać również wykopy pod instalację grzewczą, dbając o zachowanie bezpieczeństwa na całym terenie budowy.

Pompa ciepła gruntowa

Zasoby ciepła, które znajdują się w gruncie, są bardzo duże. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na podłączenie pompy ciepła, której źródło dolne znajduje się w ziemi. To ekologiczne i zarazem ekonomiczne rozwiązanie, idealnie wpisujące się w charakter popularnych od wielu lat energooszczędnych domów. Dzięki instalacjom grzewczym wykorzystującym zasoby z gruntu inwestuje się w skuteczny system cieplny stosowany na przykład do ogrzewania domu, budynku firmowego czy obiektów użyteczności publicznej. 

Taka instalacja grzewcza może być skutecznie użytkowana nawet przez kilkadziesiąt lat – jednak tylko wtedy, gdy jest właściwie zaprojektowana i wykonana. W tej kwestii warto zwrócić się do fachowców z PHU Ar-As.

Nasze przedsiębiorstwo pomaga w przygotowaniu terenu do montażu gruntowej pompy ciepła. W trakcie realizacji profesjonalnych usług budowlanych korzystamy ze specjalistycznych urządzeń, wśród których znajdują się między innymi niezawodne minikoparki oraz koparko-ładowarki. Świadczymy usługi z zakresu wykopów, oczyszczania czy wyrównania terenu. Nasi fachowcy posiadają niezbędne kwalifikacje i uprawnienia do obsługi ciężkiego sprzętu. Przy tego typu inwestycjach najczęściej współpracujemy z firmami zajmującymi się montażem wewnętrznych i zewnętrznych jednostek pomp ciepła. 

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat świadczonych przez nas usług? Szukasz fachowców od robót ziemnych, którzy przygotują teren do instalacji lub modernizacji instalacji grzewczej? Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszego przedsiębiorstwa! Nie tylko profesjonalnie wykonamy prace przygotowawcze do instalacji pompy ciepła, ale także doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania. Zadzwoń już teraz, żeby poznać wstępną wycenę i zakres robót budowlanych.

Zadzwoń i dowiedz się więcej o naszej ofercie!

Zadaj nam pytanie!

Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe AR-AS podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty. Tutaj dowiesz się, kim jesteśmy i jak przetwarzamy Twoje dane.

Bukówka 63, 58-420 Lubawka

kontakt@phuaras.pl