Układanie kostki brukowej Jelenia Góra

Profesjonalne i kompleksowe układanie kostki brukowej: prace przygotowawcze, brukowanie i wykończenie. Usługi brukarskie świadczone na terenie Jeleniej Góry i okolic.

Oferta na usługi brukarskie w Jeleniej Górze

Szukasz firmy brukarskiej oferującej usługę układania kostki brukowej (betonowej lub granitowej) w Jeleniej Górze? Jesteś w dobrym miejscu! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – przedstawiamy różne rozwiązania i sposoby na przygotowanie podłoża brukarskiego, układanie kostki i wykończenie prac. Ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw, jak i organizacji publicznych z Jeleniej Góry i okolic.

Poznaj nasze projekty, pomysły, metody oraz dotychczasowe realizacje układania kostki brukowej, która stanowi solidne utwardzenie dostępnej powierzchni i jednocześnie prezentuje się bardzo estetycznie. Podpowiemy, dlaczego warto zainwestować w ten materiał i wynająć naszą ekipę brukarską z Jeleniej Góry.

Firma z usługami brukarskimi Jelenia Góra

Kostka brukowa – numer 1 w Jeleniej Górze

Chodniki, drogi osiedlowe, place magazynowe, parkingi, przestrzenie przed punktami handlowo-usługowymi, prywatne posesje, tarasy i pojazdy, publiczne parki – te i inne tereny w Jeleniej Górze są utwardzone kostką brukową betonową lub granitową.

Materiały te cieszą się ogromną popularnością w tym dolnośląskim mieście, głównie ze względu na:

 • wysoki poziom wytrzymałości utwardzonego podłoża, 
 • estetyczny wygląd,
 • stosunkowo niski koszt brukowania. 

Zarówno bruk granitowy, jak i betonowy, jest przede wszystkim uniwersalny, dzięki czemu świetnie uzupełnia jeleniogórski krajobraz. Bez względu na to, czy utwardza powierzchnię przed zabytkowym budynkiem, czy dopełnia styl nowoczesnej posesji – kostka brukowa zawsze sprawdza się świetnie.

 

My również możemy pochwalić się licznymi realizacjami utwardzenia różnych nawierzchni kostką brukową w Jeleniej Górze.

Układanie kostki brukowej jelenia góra

Jak przebiega układanie kostki brukowej w Jeleniej Górze?

Współpraca z naszym przedsiębiorstwem handlowo-usługowym obejmować jeden z poniższych punktów lub zawierać je wszystkie:

1. Konsultacje i pomiary – można skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo oraz umówić na konsultacje w Jeleniej Górze. Dokonamy potrzebnych pomiarów oraz podpowiemy, jakie rozwiązania będą najlepsze do konkretnej realizacji.

 

2. Projekt oraz doradztwo – znając oczekiwania i potrzeby klientów, możemy przygotować wstępny projekt i doradzić najlepszy styl, kolorystykę czy wzór bruku.

3. Przygotowanie podłoża brukarskiego – po wszystkich ustaleniach, ale jeszcze przed rozpoczęciem prac brukarskich, należy odpowiednio przygotować powierzchnię do utwardzenia. Podłoże brukarskie w Jeleniej Górze wykonujemy ręcznie lub przy użyciu ciężkiego sprzętu. Jesteśmy w stanie wykonać podbudowę z dostawą, nawiezieniem i zagęszczeniem kruszywa.

4. Układanie kostki brukowej – profesjonalna realizacja z użyciem specjalistycznych narzędzi i materiałów. Każdy z ekipy brukarskiej posiada wymagane umiejętności oraz doświadczenie. Dbamy o to, żeby efekt utrzymywał się przez wiele lat, a bruk był odporny na ciężar i działanie warunków atmosferycznych.

5. Prace wykończeniowe – wypełnianie spoin, osadzenie krawężników, oporowanie – te i inne czynności wliczone w koszt usługi pozwalają na estetyczne i solidne wykończenie nawierzchni.

 

Sposoby na układanie kostki brukowej w Jeleniej Górze

Brukowanie zależy od rodzaju podłoża, wielkości utwardzanej powierzchni i przeznaczenia kostki. Czasami betonową kostkę brukową stosuje się jako tańszą alternatywę kamienia czy betonu do utwardzenia podwórka, drogi dojazdowej bądź podjazdu. Innym razem, z kolorowej kostki powstaje fantazyjna mozaika, ciekawe wzory czy dekoracyjna przestrzeń. 

 

Bez względu na powyższe, nasza firma jest gotowa podjąć się każdego wyzwania. Możemy zaproponować ręczne lub maszynowe układanie kostki brukowej.

Ręczne układanie kostki

 

Niewielkie tereny możemy wybrukować ręcznie. Zalicza się do nich najczęściej posesje prywatne, tarasy, chodniki, podjazdy, skwery, miejsca postrojowe. Dbamy przy tym, żeby kostki nie były ułożone zbyt blisko siebie, ponieważ za mocny ścisk i napieranie na siebie poszczególnych elementów mogłoby uszkodzić krawędzie i warstwę licową kostki. 

 

Przy ręcznym brukowaniu zwracamy także uwagę na właściwe komponowanie elementów – układamy kostkę na przemian z różnych palet, żeby nie było widocznej różnicy w kolorystyce. Dzięki temu – nawet jeżeli kostki trochę się od siebie różnią, to cała powierzchnia ostatecznie prezentuje się bardzo schludnie i efektownie. 

 

Po profesjonalnym ułożeniu kostki istotne jest dla nas także wykończenie powierzchni, czyli między innymi spoinowanie fug. Proces ma na celu zabezpieczenie elementów nawierzchni brukowej przed rozluźnieniem i przemieszczeniem. Szczeliny pomiędzy kostką można wypełnić różnymi materiałami i na odmienne sposoby. Materiał, którym spoinuje się fugi, pracuje jako klin, który łączy luźne kostki w jedną solidną i twardą powierzchnię. Możemy spoinować szczeliny m.in. piaskiem lub fugami na bazie żywic.

Przy ręcznym układaniu kostki istnieje także możliwość dodatkowego zabezpieczenia i impregnacji powierzchni, dzięki czemu wzmacnia się jej odporność na działanie warunków atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne.

Maszynowe układanie kostki

 

Do wielkoformatowych powierzchni w Jeleniej Górze, takich jak place magazynowe czy parkingi, warto użyć specjalistycznego sprzętu. Dysponujemy specjalną układarką do kostki z chwytakiem, dzięki której możliwa jest automatyzacja i przyspieszenie całego procesu. 

 

 

Przy wielkopowierzchniowych pracach brukarskich mogą pracować 2 osoby: operator maszyny oraz pomocnik – taka 2-osobowa ekipa jest w stanie ułożyć nawet 500-1000 m2 kostki dziennie. W naszej firmie znajduje się więcej doświadczonych fachowców, dlatego możemy realizować nawet duże zlecenia w szybkim czasie. Dla naszych klientów jesteśmy dyspozycyjni nawet 6 dni w tygodniu

Ofertę maszynowego układania kostki brukowej kierujemy między innymi do firm oraz przedsiębiorstw przemysłowych. Realizujemy również zlecenia na wielkopowierzchniowe pokrycie kostką brukową obiektów użyteczności publicznej – takich jak drogi, chodniki, place, parki i tym podobne.

Układanie kostki w Jeleniej Górze: betonowa czy granitowa?

 

Usługi brukarskie, które świadczymy, nie ograniczają się wyłącznie do kładzenia kostki. Jesteśmy dostępni dla naszych klientów również pod względem fachowego doradztwa. W swojej działalności często spotykamy się z dylematem klientów, który rodzaj kostki powinni zastosować na działce.

Podchodząc indywidualnie do powierzonych nam zadań, możemy doradzić wybór kostki brukowej – wśród najpopularniejszych na rynku znajduje się betonowa i granitowa. Wiemy, że za każdym z tych rozwiązań stoją korzyści i każda z nich będzie mogła się sprawdzić w określonych warunkach w Jeleniej Górze.

Kostka brukowa betonowa

Beton znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie ze względu na swój uniwersalny wygląd i funkcjonalność. W przeciwieństwie do swoich droższych odpowiedników – kostka brukowa betonowa jest prostsza i szybsza w montażu, co również obniża koszt jej kładzenia. Kostka jest również dostępna w wielu wzorach i kolorach. Może być używana zarówno w budownictwie prywatnym, jak i komercyjnym czy publicznym.

 

Gdzie sprawdzi się kostka betonowa w Jeleniej Górze?

 

 • Wielkopowierzchniowe tereny
 • Place magazynowe
 • Parkingi
 • Podjazdy
 • Tereny, w których liczy się prosta i płaska powierzchnia

Kostka brukowa granitowa

 

Granit jest uważany za szlachetniejszy materiał od betonu. Kamień, jako najstarszy znany budulec, jest bardzo trwały oraz odporny na ewentualne uszkodzenia. Wykazuje wytrzymałość na ściskanie, uderzanie i ciężar. 

 

Ze względu na specyfikę i właściwości tego materiału, jego montaż wymaga wyższych nakładów finansowych oraz czasowych. Kostka brukowa granitowa nie daje również tak idealnie gładkiej i prostej powierzchni, jak materiały betonowe. Granit ma również ograniczoną kolorystykę i wzornictwo. 

 

Gdzie sprawdzi się kostka granitowa w Jeleniej Górze?

 

 • Powierzchnie na prywatnych posesjach (alejki, tarasy, chodniki)
 • Skwery
 • Wewnętrzne place na terenie kamienic lub zamkniętych osiedli

 

To tylko przykładowe możliwości, ponieważ każde zlecenie jest inne – może okazać się, że na wielkim terenie będzie można położyć kostkę granitową, a na małym tarasie betonową – wszystko zależy od indywidualnych ustaleń.

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, jednak przy obu rodzajach kostki brukowej zdecydowanie przeważają plusy. Zastosowanie zarówno granitu, jak i betonu, będzie dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka mocnego, estetycznego i uniwersalnego materiału na bruk. Istnieje możliwość przemieszania rodzajów kostki brukowej, łączenia stylów, kolorów i wzorów. Na efekt wpływa nie tylko sam materiał, ale także umiejętności ekipy brukarskiej.

Profesjonalne układanie kostki brukowej w Jeleniej Górze – PHU
Ar-As 

Jeżeli chcesz, żeby podłoże brukarskie było przygotowane właściwie, a ułożona kostka prezentowała się świetnie przez wiele lat – skontaktuj się z przedstawicielami naszego przedsiębiorstwa. Wieloletnie profesjonalne kładzenie kostki brukowej jest przez nas opanowane do perfekcji. Dodatkowo cały czas otwieramy się na nowe pomysły, trendy, materiały, technologie i zakres usług brukarskich. W efekcie tworzymy solidne podłoża, które są spójne ze stylem i charakterem posesji.

 

Przed skontaktowaniem się możesz przygotować odpowiedzi na pytania:

 • Gdzie chcesz położyć kostkę brukową?
 • Czy zlecenie ma być zrealizowane na terenie Jeleniej Góry, czy w okolicach?
 • Ile m2 kostki chcesz ułożyć?
 • Jaki rodzaj kostki brukowej chcesz wybrać?
 • W jakim terminie ma zostać zrealizowana usługa?
 • Jakie jeszcze usługi brukarskie wchodzą w zlecenie: przygotowanie podłoża, roboty ziemne, wykończenie itp.?

 

Dzięki wstępnemu przygotowaniu się do rozmowy będzie nam łatwiej skonsultować i wycenić tę usługę. Zapraszamy do kontaktu również wszystkie osoby, które chcą poznać szczegóły świadczonych przez nas usług budowlano-wykończeniowych. 

Układanie kostki brukowej to od lat nasza specjalność. Wybierz profesjonalną ekipę brukarską z Jeleniej Góry – PHU Ar-As. Zainwestuj w wiedzę, doświadczenie, precyzję i specjalistyczne narzędzia oraz materiały. Czekamy na kontakt z Twojej strony!

Zadaj nam pytanie!

Wypełnienie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe AR-AS podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty. Tutaj dowiesz się, kim jesteśmy i jak przetwarzamy Twoje dane.

Bukówka 63, 58-420 Lubawka

kontakt@phuaras.pl